Nová ložnice? Poradíme Vám jak na to!!

Nové webové stránky jsou momentálně ve zkušebním provozu.

Zveřejněné produkty neodpovídají skutečnosti a zobrazované informace nemusí být v tuto chvíli pravdivé. V případě dotazu použijte kontaktní formulář v sekci "Kontakt".
 

Pokud ještě nemáte vybranou místnost, z níž uděláte ložnici, nebo máte možnost tuto místnost změnit, neváhejte a zvolte pro ni východní část bytu. Dosáhnete tak toho, že vás ráno bude příjemně probouzet slunce a večer bude místnost v letních měsících ochlazená. Pro ložnici je důležité, aby byla dobře větratelná, protože spánku nic neprospěje tolik jako čerstvý vzduch.
Velikostí místnosti se zas až tolik řídit nemusíte. Máte-li obavy z malé místnosti, zažeňte je. I na malém prostoru lze vybudovat ložnici pěknou a útulnou, stačí jen vhodně uspořádat nábytek a neudělat si z nskladiště nepotřebných věcí.
Uspořádání nábytku a doplňků v ložnici není úplná hračka, ale zvládnout se dá a místnost může být funkční i útulná. Dominantou každé ložnice je samozřejmě postel, ideálně přístupná z obou stran, pokud jde o tu manželskou. K ní náleží z každé strany jeden noční stolek a na něm lampička. Pokud nemáte k dispozici samostatnou šatnu, budete se muset uchýlit i ke skříni nebo komodě, do níž umístíte své oblečení. Nic by si v ložnici nemělo překážet a místností by se mělo dát bez omezení procházet.
Co se týče barevnosti, jistě víte, že syté teplé barvy nepůsobí příliš dobře na usínání, např. rudá, oranžová atd. Lépe je opravdu zahalit tuto místnost do jemných studenějších odstínů, jako jsou světle modrá, ale i neutrální barvy jako bílá, šedá, v malém množství je velmi moderní i černá, odstíny kávy atd.